Учора, 8 грудня, у ОНУБ ім. Д. Чижевського презентували російськомовний переклад світового бестселеру Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним».

 Книга побачила світ у перекладі Лукії Зурнаджи у видавництві «Дуліби» за підтримки Посольства США в Україні.

У Кропивницькому видання презентувала директор видавництва «Дуліби», доктор історичних наук Марина Гримич. Жінка розповіла багато цікавого, як і про саму книгу, так і про її автора.

Наприклад, до складу «кривавих земель» входили території України, Білорусі та країн Прибалтики. До речі, назва книги з’явилася як реакція на поезію письменниці «Срібного століття» Анни Ахматової, яка після розстрілу колишнього чоловіка написала рядки: «Любит, любит кровушку русская земля».

«Сам автор деталізує, що тема книги – не війна, а навмисні масові мордування невинних людей», а центральним розділом усієї книги є «пакт Молотова-Ріббентропа», через який фактично і почалася війна, з’явилися сотні тисяч історій про зруйновані долі та мрії. Саме на звичайних людських історіях акцентує увагу Тімоті Снайдер: «нацистський і радянський терор були перед усім людської історією», тому потрібно розділяти історію і історичну пам’ять, якою часто спекулюють політики, а потрібно незаангажовано дивитися на події, які відбувалися», – зазначила Марина Гримич.
Послухати презентацію прийшло близько 50 – ти осіб. Після презентації усі бажаючі мали змогу безкоштовно отримати книгу та поставити питання про книгу та її автора Марині Гримич.

Протягом 2015 – 2016 рр. презентації книги відбулися в Дружківці, Костянтинівці, Краматорську Донецької області, у Маріуполі, Полтаві, Запоріжжі, Одесі, Чернігові, Ніжині, Вінниці та багатьох інших містах. Кропивницький – останнє місто туру, де проводилась ця презентація.

Перша електронна газета

 

Об авторе и книге

Предисловие Т.Снайдера к русскоязычному изданию книги "Кровавые земли"

 «Кровавые земли» – это место, где разговаривали (и продолжают разговаривать) на русском языке, и уже по одной лишь этой причине я очень рад русскоязычному изданию. На просторах от Балтийского и до Черного моря, от Берлина и до Москвы люди, разговаривавшие на русском языке, были в числе жертв, очевидцев и исполнителей тех преступлений, которым посвящена эта книга.

Тимоти Снайдер. Краткая научная биография

Тимоти Снайдер – профессор истории Йельского университетa, действительный член академии «Институтa гуманитарных наук». 

О книге Тимоти Снайдера «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным»

Книга профессора Йельского университета (США), блестящего историка и искусного рассказчика Тимоти Снайдера «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным» посвящена