Книга професора Єльського університету Тімоті Снайдера надзвичайно актуальна як для русифікованого сходу нашої країни, так і для міста Бердичева. Книга «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» присвячена трагічним сторінкам історії Східної Європи: український Голодомор, сталінські масові екзекуції, депортації та вбивства, навмисне морення голодом, Голокост, етнічні чистки…

 1 грудня, в центральній міській бібліотеці презентували видання світового бестселера «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним». З цією метою, до Бердичева спеціально завітала особисто директор видавництва «Дуліби», Марина Гримич. Цю жінку добре знають в нашому місті, як автора книги «Фріда» – про життя н вулиці Торговій. Мабуть, саме тому на прес-конференції для журналістів, питання стосувалися переважно саме творчості пані Марини.

А в той же час, книга професора Єльського університету Тімоті Снайдера дійсно надзвичайно актуальна як для русифікованого сходу нашої країни, так і для міста Бердичева. Книга «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» присвячена трагічним сторінкам історії Східної Європи: український Голодомор, сталінські масові екзекуції, депортації та вбивства, навмисне морення голодом, Голокост, етнічні чистки…

Абсолютно усі ці віхи історії безпосередньо стосуються Бердичева, адже буремні часи XX століття не оминули нашого міста. Період радянської окупації України та потужна комуністична агітація та пропаганда досі впливають на те, що прості люди намагаються «не пам’ятати» страшні сторінки свого ж минулого. Це впливає і на дії міської влади, яка працює в рамках «політики партії», хоча комуністична партія вже й заборонена.

Книга «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» побачила світ у перекладі Лукії Зурнаджи у видавництві «Дуліби» за підтримки Посольства США в Україні. З цієї нагоди у червні 2015 р. нашу країну відвідав сам автор – Тімоті Снайдер.

«Криваві землі» отримали 9 перших премій у різних номінаціях, були названі «книгою року» за результатами дванадцяти літературних списків. Книга миттєво стала бестселером, пережила 29 видань на 26 мовах світу, але російською публікується вперше.

Мета цього видавничого і просвітницького проекту – поширення серед російськомовного населення України та поза її межами науково-історичної інформації про два злочинні режими. Книга на презентації в Бердичеві розповсюджувалася безкоштовно. Гостя також залишила достатню кількість примірників як в самій бібліотеці, так і шкільних книгозбірнях міста.

Тепер кожен бажаючий може ознайомитися із забороненим ще зовсім нещодавно матеріалом. В мережі також доступний електронний варіант книги для завантаження на будь-які е-носії та гаджети.

Наш Бердичів

Об авторе и книге

Предисловие Т.Снайдера к русскоязычному изданию книги "Кровавые земли"

 «Кровавые земли» – это место, где разговаривали (и продолжают разговаривать) на русском языке, и уже по одной лишь этой причине я очень рад русскоязычному изданию. На просторах от Балтийского и до Черного моря, от Берлина и до Москвы люди, разговаривавшие на русском языке, были в числе жертв, очевидцев и исполнителей тех преступлений, которым посвящена эта книга.

Тимоти Снайдер. Краткая научная биография

Тимоти Снайдер – профессор истории Йельского университетa, действительный член академии «Институтa гуманитарных наук». 

О книге Тимоти Снайдера «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным»

Книга профессора Йельского университета (США), блестящего историка и искусного рассказчика Тимоти Снайдера «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным» посвящена